Zde může být text o autorovi
Autor je pseudofotbalista a alkoholik 
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Staří páni
Reportáž z halového turnaje starých pánů. 
  Převzato ze stránek Hovězí

Stalo se již milou a hezkou tradicí, že bývalí fotbaloví hráči Tělovýchovné jednoty Sokola Hovězí, oddílu kopané, zvou své vrstevníky z blízkého okolí na tradiční halový fotbalový turnaj do místní tělocvičny Základní školy Hovězí. V sobotu 20. února 2010 se po obědě na dvanáctý ročník turnaje do sportovní haly dostavilo všech devět pozvaných mužstev. Od 13.00 hodin byl zahájen turnaj, ve kterém se hrálo systémem každý s každým a na diváky čekalo třicetšest utkání.

Místní pořádající dříve narození páni do bojů opět nasadili dvě mužstva s názvy Hovězí I a Hovězí II. Tým s označením Hovězí II obhajoval loňské prvenství a jejich vstup do turnaje byl velmi dobrý, poněvadž porazili celek Energie Vsetín s výsledkem 2 : 0. Taktéž tým Hovězí I svůj první zápas zvládl dobře a vyhrál poměrem 3 : 1 nad mužstvem Spartak Jablůnka.

Jedním z hlavních a nejsledovanějších zápasů je nelítostný boj mezi dvěma místními celky, které díky znalosti domácího prostředí a intenzivnímu každotýdenímu tréninku zaujímají přední umístění. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a každé z mužstev se snažilo dát branku. Mužstvo Hovězí II nevyužilo velkou šanci při přečíslení obrany, kdy jeho dva hráči nezasáhli míč před odkrytou brankou. Naopak celek Hovězí I využil svou mírnou převahu ke vstřelení gólu, který za záda brankaře Ivana Hnátka umístil Zdenek Kostka. Jak se po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího pana Skalického ukázalo, jednalo se o gól vítězný, který v konečném zúčtování rozhodl i o celkovém vítězi tohoto fotbalového turnaje.

Mezi naše dva týmy se na druhém místě umístil celek Velkých Karlovic. O čtvrté a páté místo při rovnosti bodů rozhodoval vzájemný zápas, ve kterém celek Halenkova přehrál sousedy z Huslenek v poměru 2 : 1. Šesté místo obsadilo stále lepšící se mužstvo Energie Vsetín. Sedmou pozici zaujali hráči Valašské Polanky. O osmém a devátém místě při rovnosti bodů nerozhodl vzájemný zápas, který byl remizový, ale až skóre, kde Spartak Jablůnka byla šťastnějším celkem. Černý Petr zbyl v rukou hráčů Nového Hrozenkova.

Po skončení turnaje Lubomír Kovařík za pořadatele poděkoval všem mužstvům za účast a předvedenou hru na tomto turnaji. Vyhlásil nejstaršího hráče turnaje, kterým byl Milan Trnka z mužstva Energie Vsetín, který v letošním roce oslaví 63. narozeniny.  Nejlepším brankářem se stal Ivan Hnátek z celku Hovězí II, který inkasoval pouze pět branek. Nejlepším střelcem turnaje s počtem osmi střelených gólů se stal Petr Berka z vítězného týmu Hovězí I. Závěrem popřál všem účastníkům šťastný návrat do svých domovů s přáním dalšího fotbalového setkání ve sportovní hale v obci Hovězí počátkem příštího roku.

 

Článek napsala: Lucie Koňaříková